logo
close

Crazy Foxes – gra zręcznościowa na Androida i iOS

7 września 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Rozrywka

Crazy Foxes to interesująca zręcznościówka od studia Leviteo, którą możemy pobrać na urządzenia pracujące na systemach iOS i Android. Naszym celem w grze jest ochrona kurnika przed dybiącymi na życie naszych kur żarłocznymi lisami.

W trakcie rozgrywki lisy wybiegają z lasu, kierując się w stronę kurnika znajdującego się w centrum ekranu. Aby je powstrzymać staramy się trafić w kolorowe przyciski znajdujące się po bokach, odpowiadające kolorami oznaczeniom przy nadbiegających lisach. Jeśli więc lisowi towarzyszy czerwony kwadrat (a na szyi ma szaliczek w takim samym kolorze), oznacza to, że aby go załatwić, musimy puknąć w czerwony przycisk, zanim lis dobiegnie do kurnika.

Powstrzymanie lisów wymaga od nas sporej zręczności i szybkości reakcji

Na początku zadanie wydaje się łatwe, jednak z czasem lisy zaczynają mieć po kilka kolorów, w które musimy trafić w odpowiedniej kolejności. Pojawia się ich coraz więcej i są coraz to szybsze. Raz na jakiś czas musimy też bronić kurnik przed skunksami, które najwyraźniej potrafią zabić nasze kury roztaczanym zapachem. Na nasze kury nabierają też ochoty grube, ale na szczęście dość powolne niedźwiedzie. Zabijamy je tak samo jak lisy, z tym, że aby to zrobić, zwykle musimy uporać się z kombinacją kilku kolorów.

Zadanie obrony kur przed leśnymi drapieżnikami możemy sobie ułatwiać stosując przeróżne power-upy. I tak w kryzysowej sytuacji możemy wezwać Eskadrę Gęsi, zatrzymać czas, a użyć broni jądrowej (najwyraźniej nasz kurnik lepiej chroni przed bombą atomową niż przed wtargnięciem nieproszonych gości). Przed każdą grą musimy wybrać dwa power-upy z kilku dostępnych opcji, które odblokowujemy za pomocą ziarenek.

W kolejnych poziomach zamiast na kolorach skupiamy uwagę na symbolach

Płacąc ziarenkami odblokowujemy także dodatkowe levele – łącznie cztery bardzo ładne graficznie i zróżnicowane tematycznie plansze. Co ciekawe, w kolejnych poziomach lisy nie są już oznaczone kolorami, ale różnorakimi symbolami, co w moim przypadku nie miało wpływu na trudność, ale było miłym urozmaiceniem zabawy. Zresztą to nie jedyne niespodzianki które na nas czekają w grze Crazy Foxes.

Wersję na Androida znajdziecie w sklepie Play, a gra na “jabłuszka” dostępna jest pod tym linkiem.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności