logo
close

Podglądanie reklam AdSense

9 lutego 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Reklama

Jeżeli masz na swojej stronie zainstalowane reklamy AdSense, możesz chcieć się dowiedzieć jakie reklamy mogą się jeszcze wyświetlić oprócz tych które wyświetlają się obecnie. Najprostsza metoda to użyć strzałeczek do przewijania reklam, które się czasami wyświetlają w boksach. Niestety nie zawsze one się wyświetlają (chociażby z tego powodu że w danym momencie wyświetlają się reklamy graficzne). Można to obejść wstawiając na stronę dodatkowe jednostki reklam. Jest to rozwiązanie trochę lepsze, ale nie idealne.

Rozwiązaniem tych problemów jest narzędzie do podglądania reklam AdSense, czyli Google AdSense Preview Tool. Można go pobrać wchodząc na tą stronę i pobierając plik ukryty pod linkiem „AdSense Preview Tool” (w sekcji „To install”). Jest to niewielki plik .reg, którego uruchomienie spowoduje dodanie nowego wpisu do rejestru.

Gdy już to zrobisz, w Internet Explorerze w menu kontekstowym pojawi się nowa opcja „Google AdSense Preview Tool”. Po jej wybranu pojawi się nowe okienko. Na początek polecam wejść w opcje („Choose Options”) i zmienić opcję Geo-target na Poland – przydatne zwłaszcza jeżeli nie łączysz się z Polski (lub gdy chcesz oglądać reklamy wyświetlane dla mieszkańców innych krajów). Potem możesz już oglądać zestaw 12 reklam AdSense jaki może pojawić się na konkretnej podstronie.

Wadą tego narzędzia jest że nie da się podglądać reklam graficznych, oraz to że działa tylko pod IE. Pomimo tego warto jednak się z nim zapoznać – chociażby po to aby wiedzieć że takie narzędzie istnieje.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności