logo
close

Preclowanie – podsumowanie po 7 miesiącach

22 lipca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Pozycjonowanie

W zeszłym roku końcem maja zakupiłem na Allegro usługę preclowania. Przez ok. miesiąc krótkie (500-znakowe) artykuły były wtedy dodane do różnych precli – w sumie 119 wpisów. Jak wtedy sprawdziłem, wszystkie precle były w indeksie.

Ostatnio przypomniałem sobie o tym przy okazji postu na PiO dotyczącego podlinkowania swoich wpisów. Ponieważ moje nie były linkowane, postanowiłem nadrobić to „niedopatrzenie”. Przy okazji sprawdziłem czy wpisy i precle są w Google. Wyniki okazały się druzgoczące.

Spośród 119 wpisów które miałem wymienione w raporcie końcowym z preclowania, zaindeksowanych było tylko 35 (29,4%). Dodatkowo było jeszcze 10 (8,4%) takich które nie były zaindeksowane, ale sam precel był w indeksie – zatem po podlinkowaniu te wpisy powinny też pojawić się w indeksie.

Pozostałe 74 wpisy (62,2%) nie nadawały się już do użytku. Większość z nich była w zbanowanych preclach, albo precle już nie istniały lub nie działały. Trafiły się tutaj też chyba dwa precle z których moje wpisy znikły.

Podsumowując: siedem miesięcy wystarczyło aby stracić ponad połowę z nich. Za kilka miesięcy ten wynik pewnie się jeszcze pogorszy. Z drugiej jednak strony cieszy że mój wpis był nadal zaindeksowany w większości precli które przetrwały, pomimo że specjalnie ich nie linkowałem. Wniosek jest więc taki że preclując warto wybierać przede wszystkim te starsze precle – jest większa szansa że utrzymają się dłużej w indeksie wyszukiwarki. Poza tym ich moc jest większa niż „świeżynek” które zostały założone stosunkowo niedawno.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności