logo
close

Nowe API od Google – dostęp do Centrum Wiadomości

14 lutego 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Pozycjonowanie

Jak można przeczytać na oficjalnym blogu, Google udostępniło nowe API pozwalające na dostęp do Centrum Wiadomości. Dla przypomnienia – Centrum Wiadomości jest to element Narzędzi Google dla Webmasterów, pozwalający Google na przesyłanie wiadomości dla webmasterów (w drugą stronę możliwości komunikacyjne są ograniczone, a szkoda).

Nowe API pozwala na pobieranie wiadomości, zmianę ich stanu (przeczytana/nieprzeczytana) i na ich usuwanie. Jeżeli posiadasz własne oprogramowanie do zarządzania stronami oraz dodałeś(aś) te strony do Narzędzi Google dla Webmasterów, możesz teraz nie tylko pobierać dane o dodanych stronach dostępne w GWT (było to już możliwe wcześniej), ale też pobierać wiadomości wysyłane przez Google, bez konieczności logowania się do GWT. Może się to przydać np. w sytuacji gdy wystąpią problemy z indeksowaniem stron lub też po otrzymaniu bana, co pozwoli na szybszą reakcję i zmniejszenie strat.

W GWT dostępnych jest też kilka dodatkowych opcji do których nie ma jeszcze dostępnego API – są to dostępne w menu opcje „Zgłoś spam w naszym indeksie”, „Zgłaszanie płatnych linków” oraz „Żądanie ponownego rozpatrzenia zgłoszenia”. Jestem pewien że niektórzy chętnie powitaliby API pozwalające na korzystanie z tych opcji ;). Czy tak się kiedyś stanie – zobaczymy.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności