logo
close

Aktualizacja PageRank

20 października 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Pozycjonowanie

Wczoraj Google postanowiło dokonać aktualizacji PageRank. U mnie przebiegło to bez niespodzianek – większość stron ma dalej to samo co miała, ew. poszło nieco do góry, na PR2/PR3. Spadek zaliczyłem tylko na jednej domenie, do której usunąłem jedynego linka (a właściwie linki, bo był on site-wide) – PR spadł do N/A.

Co ciekawe, strony które wpadły w filtr dwa miesiące temu (i jedna która nie wpadła) dalej mają to same PR, pomimo że wkrótce po otrzymaniu filtra zdjąłem prowadzące do nich linki LinkMe. Najwyraźniej wszystkie pozostałe linki z innych źródeł są wystarczająco silne żeby utrzymać nie tylko PR, ale też pozycję (w przypadku strony która nie ma filtra).

Skoro już jestem przy temacie filtrów – jak na razie bez zmian. Stare filtry (te sprzed dwóch miesięcy) nadal trzymają, nowych (odpukać) też nie mam. Ponieważ jednak dwa miesięce temu filtry zostały nałożone kilka dni po update PR, a powtórka tego (też końcem miesiąca) była też w poprzednim miesiącu, więc można się spodziewać że w najbliższych dniach na PiO może pojawić się coś w tym temacie (oby nie).

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności