logo
close

Android 4.4 KitKat na Nexusie 7 i 10

23 listopada 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Nowe technologie

Już dziś zaczynają się aktualizacje Androida do wersji 4.4 KitKat na urządzeniach Nexus 7 i 10.

Po tym, jak Android KitKat zaczął być dostarczany na smartfonach Nexus 5, teraz czas na zaktualizowanie systemu na pozostałych urządzeniach. Już dziś najnowszy system od Google ma zacząć trafiać na tablety Nexus 7 (obie generacje w wersjach Wi-Fi only) oraz Nexus 10. Dodatkowo Google zapowiada, że wkrótce najnowszy system pojawi się na Nexusie 4 oraz Tablecie Nexus 7 w wersjach z łącznością za pośrednictwem sieci komórkowych.

Android 4.4 zadebiutował wraz z Nexusem 5 31 października. To charakterystyczne dla serii urządzeń Nexus, że to na nich najwcześniej pojawia się najnowsze oprogramowanie. Taki jest zresztą plan Google – Nexus ma być flagowym produktem platformy, najbardziej “androidowym” z wszystkich urządzeń z tym systemem. W Nexusach nie ma mowy o żadnych producenckich nakładkach, jak znane z Samsungów Touchwiz czy HTC Sense instalowany na smartfonach tajwańskiego producenta.

Jednak nieprawdą jest, jakoby tylko urządzenia z linii Nexus mogły mieć zainstalowany najnowszy system z zielonym robotem. Jak się okazuje, niezależni deweloperzy już udostępnili na forum xda-developers.com gotowy ROM do zainstalowania na zrootowanym Samsungu Galaxy Note 2. Jeszcze ciekawsze jest to, że jak podaje portal PCWorld, oficjalnie Samsung pracuje dopiero nad Androidem 4.3 dla Note 2, a społeczność zapaleńców już dzieli się KitKatem skrojonym pod ten telefon. Jednak pobierając tę wersję warto pamiętać, że jest z nią jeszcze sporo problemów, nad rozwiązaniem których twórcy ciągle pracują.

Czy komuś z was już udało się dostać najnowszą wersję Andka na Nexusa? A może ktoś z posiadaczy Note 2 zdecydował się na pobranie ROMu z forum?

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności