logo
close

Zmiana formatu linków na blogu

5 kwietnia 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Jakiś czas temu pisałem o odkrytych błędach w WordPress’ie. Choć minęło już sporo czasu (to będzie już trzy miesiące), poprawki do nich nadal nie zostały zaakceptowane. O ile poprawka do drugiego z nich (trochę inna niż moja) została zaakceptowana i prawdopodobnie wejdzie do wersji 2.8, o tyle pierwszy z nich (ten z przecinkiem w adresie) dalej czeka. Ostatnio nawet goście od WP stwierdzili że ostatnia zaproponowana wersja poprawki wprowadza zbyt duże zmiany i przesunęli ją do 2.9.

Z tego powodu zdecydowałem się zmienić format linków na blogu, tak aby pozbyć się tego nieszczęsnego przecinka. Dodatkowo przeniosłem identyfikator wpisu na początek adresu. Ostatnia zmiana wynikała z lektury wpisu Efficient permalink strategies for WordPress – jak się okazuje, linki zaczynające się od liczby są znacznie szybciej przetwarzane przez WordPress’a.

Obecny format linków to /id_postu/kategoria/tytul (wcześniej było /kategoria/tytul,id_postu). Oczywiście ustawiłem też odpowiednie przekierowanie w .htaccess ze starych adresów na nowe, dlatego wszystkie istniejące gdzieś w Internecie linki będą nadal działać.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności