logo
close

Wreszcie Nokia z Androidem – zaprezentowano modele X, X+ i XL

3 stycznia 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Źródło: nokia.com

Nokia po latach spekulacji wypuszcza telefon z Androidem, co prawda skrojonym na miarę i z wyglądu przypominającym windowsowe kafelki. Poznajcie Nokię X, X+ i XL.

To, że wkrótce Nokia zostanie wchłonięta przez Microsoft nieoznacza, że fiński producent jest skazany na Windows Phone. Przeciwnie, wygląda na to, że Nokia w końcu postanowiła trochę poeksperymentować i jeszcze w tym roku do sprzedarzy trafią modele z Androidem. Mowa o zaprezentowanych na targach MWC 2014 w Barcelonie trzech modelach: X, X+ i XL, które mają kosztować – odpowiednio – 89, 99 i 109 euro.

Źródło: nokia.com

Co ciekawe, zbyt pobieżny rzut oka na ekrany nowych urządzeń od Nokii może zasugerować, że to kolejna Lumia z Windows Phone – są nawet kafelki, które można nawet powiększać – zupełnie jak w systemie Microsoftu. Jednak to co widzimy to po prostu fork Androida opracowany dla Nokii właśnie po to, by lepiej pasował do linii marki. Wygląd obudowy też nawiązuje do Lumii i możemy nową Nokię znaleźć w tych samych krzykliwych kolorach.

Dla kogo przeznaczona jest nowa linia modeli? Nokia celuje zdecydowanie w rynki wschodzące, a więc te, dla których nawet najtańsza Lumia 510 to wciąż zbyt duży wydatek. Dotychczas z oferty Nokii ta grupa użytkowników mogła wybierać w najlepszym wypadku telefony z serii Asha, które przecież nie są de facto smartfonami. Nokia słusznie zauważa, że popyt na smartfony rośnie, a Asha może mieć sama duże problemy z konkurowaniem chociażby z Firefox OS. Stąd pomysł na wypuszczenie Nokii z Androidem.

Producent zapowiada, że z trzech modeli tylko X+ i XL będą dostępne na całym świecie. Model X nie będzie oferowany w Europie Zachodniej, Ameryce Północej, Korei czy Japonii.

Więcej informacji, multimedia i specyfikacje sprzętowe znajdziecie tutaj

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności