logo
close

Nismo Watch czyli zegarek typu smartwatch od… Nissana

18 marca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Nismo Watch – smart zegarek od Nissana

W tym roku producenci elektroniki użytkowej oszaleli na punkcie konceptu smart zegarków. Odkąd na światło dzienne wyszły plany Apple na wprowadzenie zegarka iWatch, reszta producentów prześciga się w wypuszczaniu urządzeń z tego zupełnie nowego segmentu. Niech za dowód, że na taki produkt jest duży popyt wystarczy fakt, że projekt zegarka Pebble, zamiast zakładanych 100 tys. dolarów zebrał na Kickstarterze przeszło 100 razy więcej pieniędzy, troszkę ponad 10 milionów dolarów! Od wczoraj wiemy już, że do firm mających w swojej ofercie smart zegarki dołączy koncern Nissan. Japoński producent samochodów swoje elektroniczne urządzenie zaprezentuje na rozpoczynających się targach samochodowych we Frankfurcie, największych targach samochodowych w Europie w 2013 roku. Poniżej przedpremierowy film prezentujący koncept Nissan Nismo Watch:

Nismo Watch wygląda świetnie, wpisując się w stylistykę Nissan Motorsports – części koncernu Nissan odpowiedzialnej za tuning samochodów i produkcję sportowych części do aut seryjnych. W przeciwieństwie do innych zegarków, w których nacisk kładzie się na komunikację ze smartfonem, Nismo Watch ma być jeszcze jednym elementem łączącym kierowcę z samochodem. Projekt zakłada monitorowanie telemetrii pojazdu, ale także m.in. badanie tętna i informowanie kierowcy o tym, że na przykład bezpieczniejsze będzie zmniejszenie tempa jazdy. Niestety, nie wiemy jeszcze ile smartwatch Nismo będzie kosztował, ani kiedy ujrzy światło dzienne, jednak kierowcy lubiący dużą prędkość i gadżety (co często idzie w parze) już zacierają ręce. Jeśli cena nie będzie zaporowa, to można przypuszczać że Nismo odbierze część klientów producentom smart zegarków, zwłaszcza, że zegarek prezentowany na filmach i zdjęciach z informacji prasowych prezentuje się wyjątkowo dobrze.

Na więcej szczegółów na temat urządzenia musimy poczekać do rozpoczęcia targów we Frankfurcie. Te zaczynają się oficjalnie jutro, a potrwają do 22. września. Jutro także konferencja Apple na której prawdopodobnie zobaczymy dwie nowe wersje iPhone’a – , prawdopodobnie po raz pierwszy w dwóch oddzielnych wersjach. Raczej nie ma szans na to, abyśmy już teraz mieli zobaczyć zegarek iWatch, jednak mimo wszystko konferencja zapowiada się arcyciekawie. Oczywiście o wszystkim napiszę na Webologia.pl.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności