logo
close

Google Helpouts pozwala brać lekcje przez wideokonferencje

25 sierpnia 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Google uruchomiło Helpouts – platformę łączącą użytkowników z ekspertami w wielu dziedzinach za pośrednictwem Hangoutów. Dzięki temu z każdego miejsca na świecie możemy umówić się na prywatne lekcje.

Płatności

Ceny kursów ustalają sami eksperci. Część z oferowanych kursów dostępna jest za darmo, jak choćby wskazówki dotyczące makijażu od sieci drogerii Sephora. Jednak zdecydowana większość dostępnych tutoriali jest płatna za pośrednictwem Portfela Google. Od płatności gigant z Mountain View pobiera 20% prowizji. Google zapewnia też, że w przypadku niezadowolenia z usługi za którą zapłaciliśmy bez problemów uda nam się odzyskać pieniądze w ramach reklamacji. Szczególnie tego ostatniego jestem ciekaw – jak to przyznawanie zwrotów kosztów będzie wyglądało w praktyce.

Wśród ponad tysiąca ekspertów, z którymi Google wstępnie nawiązało współpracę, znajdziemy bardzo szeroki wybór tematów – naprawdę praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. I tak mamy tu instruktaże związane z nauką gry na instrumencie, czy malowania akwareli, ale też obsługi komputera czy dobierania ubioru.

Przychodzi baba do Helpouts…

Co ciekawe, możliwe będzie także uzyskanie porady zdrowotnej, jednak takie praktyki zostały oczywiście obwarowane pewnymi ograniczeniami. Ekspert będzie musiał dokładnie udokumentować swoje uprawnienia i kompetencje, a osoba korzystająca z porad musi mieć ukończone 18 lat. Jak na razie kategoria Health jest dostępna wyłącznie z terytorium USA (możecie zapoznać się z jej ofertą za pośrednictwem wtyczek, które opisywałem jakiś czas temu). Płatności za porady zdrowotne przekazywane będą dopiero od przyszłego roku.

Część ekspertów to nie związane z nikim osoby prywatne, oferujące swoje porady niezależnie. Jednak Google nawiązało też współpracę z dużymi firmami, jak wspomniana Sephora z jej instruktażami makijażu, czy medyczny startup z Kalifornii – One Medical Group.

Umawianie wizyt

Jak wygląda dostępność porad za pośrednictwem Google Helpouts? Niektórzy eksperci dostępni są do naszej dyspozycji od razu, na “wizytę” innych trzeba się wcześniej umówić. O umówionych terminach spotkań z ekspertami przypomni nam Kalendarz Google, na przykład wysyłając nam powiadomienie mailem.

Korzystaliście już z nowej usługi Google? Polecam przetestowanie darmowych Helpouts, jak choćby dostępny na żywo Computer & Technology Advice From a Geek..

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności