Domeny to jedna z tych rzeczy bez których ebiznes nie mógłby istnieć

Wybór adresu WWW można przyrównać do wyboru odpowiedniego lokalu pod swoją działalność gospodarczą – bez względu na to co sprzedajemy lub jakie usługi świadczymy, decydujące znaczenie ma tutaj jego lokalizacja. Prosta i chwytliwa nazwa oparta na skojarzeniach pozwoli bez problemu dotrzeć nowym, ale i powracającym klientom do Twojej oferty.

Domena, która kojarzy się z produktem lub usługą

Domena generyczna bazuje na słowie lub słowach, które jednoznacznie wskazują na produkty, usługi lub treści jakie znajdziemy na danej stronie internetowej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zakup takiej domeny jest zwrotną inwestycją. Po pierwsze znacznie zwiększa szanse na sukces w sieci, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że go gwarantuje ze względu na zawartość słów kluczowych w nazwie domeny, co jest nie tylko przyjazne dla samego klienta, ale dla wyszukiwarek. Po drugie jest dobrą metodą na zarabianie pieniędzy – domeny generyczne osiągają naprawdę zawrotne ceny na rynku domen.

Domena szyta na miarę

Przy zakupie domeny należy myśleć przyszłościowo, ze względu na dynamikę i rozwój handlu internetowego. Jeżeli więc w Twoje ofercie znajdują się na razie tylko oleje ekologiczne i wybór domeny pada np. na biooleje.pl, przy czym nie wykluczasz poszerzenia oferty, najrozsądniej byłoby od razu zakupić domenę o większym potencjale jak zywnoscEKO.pl.

Chwytliwa nazwa

Kolejną kategorią domen, na które warto zwrócić uwagę przy zakładaniu ebiznesu są domeny oparte na chwytliwych, nietuzinkowych, a nawet śmiesznych nazwach, które zapadają w pamięć, tak jak PoleNaStole.pl – sklep ze zdrową żywnością czy propozycja z naszego portfolio aleWypas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *