logo
close

Nowe aktualizacje WordPress

23 maja 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Skrypty

Po dłuższej przerwie postanowiłem w końcu zabrać się znowu za swojego bloga. W międzyczasie jak nie pisałem w światku SEO nie działo się za wiele. W porównaniu do identycznego okresu w zeszłym roku gdy Google dawało nam powody do wzmożonych dyskusji można powiedzieć, że wakacyjna sielanka trwa w najlepsze. Z ciekawszych rzeczy można ew. wymienić ostatni update w Google, który spowodował zafiltrowanie wielu sklepów partnerskich Nextranetu. Poza tym Xann rozpoczął test „White SEO” – temat jeszcze świeży (wątek na PiO pojawił się wczoraj po południu), ale wygenerował już 6 stron komentarzy.

Wracając zaś do tytułowych aktualizacji – od ostatniej aktualizacji bloga pojawiło się kilka aktualizacji skryptów o których powinniście wiedzieć.

Po pierwsze wyszedł zapowiadany wcześniej WordPress 2.8. Ta wersja zresztą jest już nieaktualna – w międzyczasie pojawiły się dwie nowe aktualizacje – aktualny numerek to 2.8.2. Polecam aktualizacje gdyż w nich rozwiązano kilka problemów z bezpieczeństwem.

Kolejna aktualizacja to Joomla! 1.5.13 – tutaj też mamy poprawki związane z bezpieczeństwem, w tym jedną krytyczną.

Wyszła też aktualizacja pluginu All In One SEO Pack do WordPressa, gdzie autor zmienił numerację z 1.5.x na 1.6.x – tutaj odradzam aktualizacje, ze względu na problemy z konfiguracją. Polecam raczej zainstalować Platinum SEO Pack – wtyczka ta powstała na bazie jednej ze starszych wersji AIOSEOP, i została wzbogacona o wiele ciekawych opcji. Za jakiś czas światło dzienne ujrzy też mój plugin – Meta SEO Pack. Bądźcie czujni i czytajcie bloga :)

Ostatnia aktualizacja o której wspomnę to FireFox 3.5.1. Dzisiaj zrobiłem upgrade z wersji 3.0.x i jak na razie jestem zadowolony – działa zdecydowanie szybciej i zżera mniej pamięci. Używane przeze mnie pluginy do Firefox’a w większości działały z nową wersją. Ręcznie musiałem zaaktualizować tylko plugin Google PageRank Checker. Reszta może jeszcze poczekać.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności