logo
close

Centrum oceny reklam AdSense

9 września 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Reklama

W ostatnim czasie Google udostępniło nową opcję dla osób publikujących reklamy AdSense na swoich stronach – Centrum oceny reklam. Za pomocą tej nowej opcji można dokonać oceny reklam kierowanych na konkretne strony internetowe, i zablokować te których z jakiegoś powodu nie chcemy u siebie wyświetlać. Blokując reklamę trzeba podać uzasadnienie dlaczego konkretna reklama jest blokowana – to uzasadnienie będzie następnie przekazane do reklamodawcy. Dzięki temu będzie można go poinformować o tym że np. reklama nie pasuje do strony (inna grupa docelowa), lub też że reklama się po prostu nie podoba i powinna być zmieniona. Reklamodawca będzie miał zatem możliwość poprawy jakości, treści czy trafności swoich reklam, co poprawi wyniki zarówno jego, jak i osób wyświetlających reklamy.

Nową opcję można włączyć po zalogowaniu się do swojego konta AdSense. W tym celu należy przejść na zakładkę „Instalator AdSense”, a następnie na stronę „Filtr reklam konkurencyjnych”. Na górze tej strony będzie wyświetlać się zielone pole powiadomienia, w którym znajduje się też link pozwalający na włączenie dostępu do Centrum oceny reklam.

Po włączeniu „Centrum oceny reklam” pojawi się ono jako kolejna podstrona na zakładce „Instalator AdSense”. Na tej nowej podstronie będzie można zarówno skonfigurować dodatkowe opcje, jak i dokonywać oceny reklam kierowanych na konkretne strony. Nowe reklamy będą tam dodawane na bieżąco; starsze natomiast (utworzone przed uaktywnieniem tej opcji) pojawią się tam maksymalnie w ciągu dwóch dni.

Update: u mnie reklamy kierowane na stronę pojawiły się w ciągu niecałej godziny od uaktywnienia opcji dostępu do Centrum oceny reklam. Aż się zdziwiłem że tyle ich tam jest :). Niestety okazało się też że poza informacją o reklamowanej stronie, samych reklamach, dacie akceptacji ich i opcjach dla każdej z nich nie ma nic więcej, a szkoda – aż prosi się żeby tam też była informacja o tym na jaką stronę reklamy są kierowane. Przykładowo oferta sprzedaży domen internetowych jest jak najbardziej na miejscu na stronie dla webmastrów, ale gdzie indziej już niekoniecznie. Czekam zatem aż Google zacznie to też wyświetlać :)

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności