logo
close

Wyświetlanie właściwości linków i obrazków w FireFox’ie 3.6

29 lipca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

W ostatnich dniach zrobiłem aktualizację mojego FireFox’a z wersji 3.5.x na 3.6. Ogólne wrażenia z nowej wersji mam dobre – nie ma jakiś znaczących problemów w porównaniu z 3.5. Wydaje się też działać trochę szybciej (nie sprawdzałem tego dokładnie). Dobre wrażenie psuł jedynie fakt, że z menu kontekstowego pojawiającego się po kliknięciu prawym przyciskiem na linku albo obrazku znikła opcja „Właściwości”.

O ile braku opcji wyświetlania właściwości dla obrazków właściwie nawet nie zauważyłem, o tyle jej brak dla linków był dla mnie dość irytujący. Osobiście często sprawdzam gdzie dokładnie link prowadzi najeżdżając na niego kursorem myszki, i patrząc co się wyświetli w pasku statusu. Długie linki nie mieszczą się tam jednak, i widać tylko początek – wtedy zwykle otwierałem właściwości linku żeby go dokładnie obejrzeć. Ponieważ jednak opcja pozwalająca je wyświetlić znikła z FireFox’a 3.6, musiałem się posiłkować inną metodą – używałem opcji „Zbadaj element” z FireBug’a. Działało to, ale nie było tak wygodne w użyciu jak opcja Właściwości.

Ostatecznie zdecydowałem się zalogować błąd do FireFox’a. Jak się okazało, ta opcja została usunięta celowo, w celu poprawienia jakiegoś innego błędu (chociaż jak to ktoś skomentował, było to jak w znanym dowcipie: „- Boli mnie głowa. – Jak mnie kiedyś bolał ząb, to go wyrwałem.”). Na szczęście ktoś zauważył że niektórym ludziom ta opcja będzie nadal potrzebna, i napisał plugin Element Properties. W jest opisie jest że powstał on na bazie kodu, który został usunięty z FireFox’a 3.6 (z małymi zmianami). Ściągnąłem go więc i zainstalowałem – działa :). Jeżeli więc zastanawiasz się gdzie podziała się w FF3.6 opcja Właściwości dla linków i obrazków, polecam instalację tego pluginu,

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności