logo
close

Jak wybrać firmę tworzącą strony www?

10 października 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, strona www to podstawowe narzędzie, które pozwala firmom dotrzeć do swoich klientów.  Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju wizytówka, dzięki której odbiorca może poznać ofertę danego przedsiębiorstwa, jego zespół, historię czy misję. W czasach wielkiej konkurencji i nadmiaru możliwości, to często wygląd strony internetowej przesądza, kogo jako kupujący produkt czy usługę wybierzemy.

Tworzenie stron internetowych firma budująca strony internetowe jak wybarc portal wiedzy o IT webologia.pl (3)

Przykładowo – mając do wyboru dwie firmy produkujące meble,  najpewniej wybierzemy tę, której strona www bardziej do nas przemówi. Powinna być ona nowoczesna, ale zarazem prosta w odbiorze, przejrzysta, musi zawierać wszystkie niezbędne informacje, chwytliwą grafikę i być responsywna – działać sprawnie nie tylko na komputerze, ale także innych urządzeniach z dostępem do sieci, czyli telefonach, tabletach itp.

Jeśli jesteśmy po drugiej stronie i zamierzamy „rozkręcić” własny biznes, zdecydowanie powinniśmy postawić na dobrą stronę internetową. Najlepiej zlecić jej projekt i wykonanie profesjonalnej firmie, która zna się na rzeczy i pomoże osiągnąć nam sukces.

Tworzenie stron internetowych – Jaką firmę wybrać?

Na co możemy liczyć zgłaszając się do firmy tworzącej strony internetowe? Oczywiście wszystko zależy od tego na jaką firmę trafimy. Jeśli uda nam się znaleźć prawdziwych specjalistów, oferta powinna być szeroka. Zwykle obejmuje wtedy projekt i stworzenie:

  • Stron firmowych – dzisiaj witryna internetowa to podstawa działalności każdego przedsiębiorstwa. Firmy budujące strony www, powinny kierować się nowoczesnymi trendami na każdym etapie pracy. Jest to jeden z ważniejszych elementów wpływających na sukces danej marki,
  • Stron wizerunkowych – budowanie wizerunku to jedno z fundamentalnych zadań stron internetowych. Z pewnością warto w nie inwestować, jeśli chcemy rozwijać swój biznes w dłuższej perspektywie i być zawsze o krok przed konkurencją,
  • Stron docelowych – tzw. „landing pages” – strony docelowe coraz częściej stają się lepszym rozwiązaniem niż strony firmowe. Ich celem jest zwiększenie konwersji odwiedzających, tak aby pozyskać większą liczbę klientów, sprzedać konkretną usługę lub produkt,
  • Sklepów internetowych – kupowanie przez internet to prawdziwa rewolucja ostatnich czasów. Zadaniem firmy, która zaprojektuje taki sklep, jest stworzenie wygodnego w obsłudze szablonu, umożliwiającego proste zakupy bez wychodzenia z domu,
  • Portali internetowych – wszelkie portale informacyjne to część naszego życia. Powinny być one przejrzyste, wygodne w obsłudze, responsywne – jednym słowem funkcjonalne i atrakcyjne j w kwestii wyglądu.

Jaka powinna być firma tworząca strony www?

Wybierając firmę, której zlecimy zbudowanie naszej strony internetowej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Są to przede wszystkim:

Wygląd ich własnej strony www

Jest to pierwsza rzecz, która powinna nas zainteresować. Strona internetowa, to jak już wspomnieliśmy, wizytówka firmy. Jeśli jest czytelna, prosta w obsłudze i responsywna, to już dobry znak. W kwestii grafiki – wiadomo – każdy ma inny gust. Bez względu na to czy ten element strony będzie nam się podobał, musi być po prostu dobrze wykonany. W temacie grafiki – warto rzucić okiem na portfolio – ważna jest tu elastyczność zespołu, czyli różnorodność projektów. Będziemy wtedy wiedzieli, że pracownicy sprostają naszym wymaganiom.

Portfolio

Niektórzy uważają, że kryterium wyboru powinno być bogate portfolio. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Oczywiście – rozbudowane portfolio to znak, że firma ma  duże doświadczenie. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że  młode, „raczkujące” firmy starają się jak najbardziej zadowolić swoich klientów. Często możemy liczyć u nich na niższe ceny,  dbałość o detale i  świeże spojrzenie.

Cena usługi

Koszt stworzenia strony internetowej jest dość zróżnicowany. Wszystko zależy od ilości mechanizmów, które mają być na niej umieszczone – np. statystyki, formularze, możliwość edycji treści, dodawania zdjęć. Opcji jest naprawdę dużo, dlatego warto podczas wyceny poprosić firmę o wypisanie cen za konkretne mechanizmy. Na podstawie takiej rozpiski, można porównać ofertę kilku miejsc.

Czas realizacji zlecenia

Tutaj również wszystko zależy od rodzaju strony, którą zamawiamy. Jeśli zależy nam na zaawansowanym portalu z różnymi funkcjami, nie powinniśmy liczyć, że powstanie  w tydzień. Z drugiej strony, zbudowanie zwykłej witryny, nie może zajmować więcej niż miesiąc.  Żeby uniknąć rozczarowania w tym temacie, najlepiej zapytać o orientacyjny czas jakiego firma potrzebuje na realizację.

Metody płatności

W tej kwestii z pewnością warto omijać firmy, które na wstępie – przed rozpoczęciem pracy, żądają wpłaty całościowej sumy. Decydując się na takie rozwiązanie, sporo ryzykujemy. Firma może się ociągać z realizacją zlecenia, a jeśli gotowa strona nam się nie spodoba, możemy nie otrzymać swoich pieniędzy z powrotem. Najlepiej unikać też jakichkolwiek zaliczek. Firmie powinno zależeć na  jak najszybszym ukończeniu zlecenia oraz zapewnieniu najwyższej jakości usług. W przeciwnym razie nie będzie zapłaty.

Tworzenie stron internetowych firma budująca strony internetowe jak wybarc portal wiedzy o IT webologia.pl (2)

Najczęstsza forma płatności to częściowa  przedpłata. Na ogół jest to 10 do 30% – nie więcej. W tej sytuacji obie strony są zabezpieczone. Klient nie musi od razu płacić całej sumy, dzięki czemu ma gwarancję, że firma nie będzie ociągała się w pracy, z kolei zespół tworzący stronę ma zabezpieczenie na wypadek rezygnacji klienta w trakcie realizacji projektu.

Kontakt z firmą

Jest to bardzo istotna kwestia. Pracownicy firmy powinni sprawnie odpisywać na maile. Jeśli np. na istniejącej i działającej już stronie pojawi się jakiś błąd, reakcja powinna być szybka, żeby usunąć usterkę i nie zakłócać niczyjej pracy.

Świadczenie usług dodatkowych

Większość firm budujących strony www, nie świadczy poza tym żadnych usług dodatkowych. Z tego powodu klienci muszą szukać kolejnej firmy, która zajmie się np. pozycjonowaniem serwisu czy hostingiem. Jest to spore utrudnienie, dlatego warto znaleźć firmę  oferującą kompleksowe usługi – np. administrację stroną i  jej pozycjonowanie.

Obydwa zadania wymagają ingerencji w kod oraz zawartość witryny, dlatego lepiej żeby zajmowała się tym jedna firma, co korzystnie wpłynie na działanie strony. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Wam znalezienie odpowiedniej firmy tworzącej strony internetowe, a pracownikom tychże firm pozwolą  udoskonalić swoją ofertę, tak aby obie strony były zadowolone ze współpracy.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności