logo
close

Nowe USB wreszcie podłączysz już za pierwszym razem

28 września 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Kwantowa Teoria USB (termin ukułem sam, dziękuję za oklaski) Źródło: 9gag.com

Wielkimi krokami zbliża się nowe USB 3.1 w wersji Type-C, które będzie wreszcie obustronne, co oznacza znaczne ułatwienie podłączania wtyczki do portu.

Tak jak kanapka zawsze spada masłem do dołu, tak wtyczka USB nigdy nie trafia do gniazda odpowiednią stroną. Po prostu zawsze próbując po omacku włożyć przewód do gniazda natraficie na opór, tak jakby jakaś tajemna ciemna siła nakazywała wtyczce przybrać nieodpowiednią pozycję. Ale koniec z tzw. Kwantową Teorią USB (obrazek powyżej) – nowy standard USB 3.1 Type-C ma być obustronny, tj nie będzie już ważne, którą stroną wtykacie przewód.

Nowe USB tylko w wersji micro

Co więcej, koniec z różnymi rozmiarami tego samego standardu – nie będzie już USB w wersjach mini i micro. Wszystkie przewody USB w najnowszym standardzie będą zbliżone rozmiarem do obecnego micro USB.  Aż chce się zapytać: dlaczego dopiero teraz?

Szykuj kasę na przejściówkę

Jedyną wadą wprowadzenia nowego standardu będzie brak kompatybilności wstecznej. Niestety, aby móc ładować baterię czy przesyłać dane na urządzeniu z portem USB starego typu przy pomocy nowego kabla, będziemy się musieli posiłkować adapterem.

Link do specyfikacji

na podst. the Verge

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności