logo
close

Kilka słów na temat MakerSpace Białystok

11 kwietnia 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Wczoraj w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku miało miejsce pierwsze białostockie spotkanie entuzjastów druku 3D – MakerSpace. W ramach spotkania odbyły się trzy prelekcje. Kamil Dziadkiewicz opowiadał o druku 3D od strony biznesowej, wskazując na znaczenie technologii dla e-commerce. Grzegorz Oleśkiewicz z OG-Art udowadniał nam, że druk 3D mamy w małym palcu, a raczej na serdecznym palcu – mogliśmy się dowiedzieć jak duże znaczenie ma druk 3D w tworzeniu biżuterii (w skrócie – kolosalne). Ostatnią prezentację poprowadziła Rozalia Szpilko, inżynier architekt wnętrz, która mówiła o architekturze jako kolejnej branży czerpiącej pełnymi garściami z tej technologii.

Gospodarzami byli Kasia Stempniak stojąca za białostockimi Geek Girls Carrots oraz Kamil Mirowski – organizator Białostockich Czwartków Social Media.

Oprócz prelekcji duże zainteresowanie uczestników spotkania wzbudziły gotowe modele (a zwłaszcza maleńki fotel), oraz możliwość przyjrzenia się drukarce 3D RapCraft podczas pracy (na filmie poniżej).

Wszystkich, a zwłaszcza nieobecnych na MakerSpace Białystok, zapraszam do obejrzenia skromnej galerii zdjęć z wydarzenia

https://plus.google.com/+WebologiaPl/posts/Cr1VRaqZzLz

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności