logo
close

Google pracuje nad głosową obsługą muzyki w Google Glass

10 września 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Słuchawka mono w nowej wersji Google Glass. Źródło: https://plus.google.com/+GoogleGlass

Google wprowadza zestaw nowych funkcji do Google Glass, które pozwolą na interakcję ze streamowaną muzyką.

O Google nie przestaje być głośno

Google nie daje nam o sobie zapomnieć. Ostatnie tygodnie przynoszą takie mnóstwo informacji, że gdyby pisać wyłącznie o firmie z Mountain View, i tak potrzeba by całego sztabu ludzi, żeby wyczerpać temat.

Czas na rozbudowaną obsługę muzyki

Dziś Google wprowadza nowy pakiet funkcji, które pozwalają lepiej wykorzystać gadżet przy słuchaniu muzyki. Że Google pójdzie w stronę muzyki stało się jasne zwłaszcza po tym, jak pojawiły się informacje, że wśród akcesoriów przeznaczonych dla odświeżonej wersji Google Glass jest słuchawka mono. Zresztą, wraz z pojawieniem się kolejnej wersji, która dla uczestników programu Explorers ma być dostępna już pod koniec tego miesiąca, mają też pojawić się słuchawki stereo.

Co wiadomo o nowościach

Co aktualnie możemy powiedzieć o nowych funkcjach Google Glass? Jak podaje New York Times, do dostępnych komend głosowych takich jak „take a picture” dołączą związane z muzyką – na razie tą z Google Play Store – np. „listen to” wyszukującą dany utwór i odtwarzającą go, ale też np. „what song is this?”, dzięki której dowiemy się, jaka piosenka rozbrzmiewa akurat w sklepie, w którym robimy zakupy. Dany utwór od razu będzie można zakupić za pośrednictwem sklepu Play, bądź wyszukać dodatkowe informacje na jego temat za pomocą starej dobrej wyszukiwarki Google.

Robi się coraz ciekawiej

Musicie przyznać, że Google Glass z gadżetu dla Geeków staje się coraz bardziej obiecującym urządzeniem. Zwłaszcza pojawienie się takich dodatków jak słuchawki i funkcje mogące współpracować z serwisami streamingu muzyki powiększają grono potencjalnych nabywców okularów. Ja w każdym razie czekam na nowe informacje z utęsknieniem!

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności