logo
close

Dlaczego Linkme sprawdza się w pozycjonowaniu stron WWW

10 lipca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Jednym z najważniejszych elementów w procesie pozycjonowania strony w wyszukiwarkach internetowych jest zdobycie odpowiednio dużej liczby linków prowadzących do strony z innych stron internetowych. Jedną z metod ich pozyskania jest skorzystanie z usług systemu wymiany linków. Zasada działania takiego systemu jest prosta: po rejestracji dostajesz specjalny skrypt (zwykle w PHP) który musisz zainstalować na swoim serwerze. Skrypt ten będzie wyświetlał na Twojej stronie WWW linki prowadzące do innych stron. Za każdy wyświetlany link dostaniesz określoną ilość punktów, za które następnie możesz umieścić swój link lub linki na innych stronach systemu.

Jednym z takich systemów wymiany linków jest Linkme. System ten wybrałem nieprzypadkowo: jest to system wymiany linków trwałych, to znaczy że raz umieszczony na określonej stronie link pozostanie tam i nie musisz się obawiać że nagle zniknie, zastąpiony innymi linkami należącymi do systemu. Dodatkowym atutem systemu Linkme jest podział wszystkich dodanych do niego stron na Elite i Slim. Do kategorii Elite trafiają strony które mogą liczyć na wysoką ocenę w wyszukiwarkach, czyli głównie strony zawierające ciekawe i unikalne treści. Z kolei do kategorii Slim zostaną zakwalifikowane pozostałe strony, które nie mogą liczyć na wysoką ocenę w wyszukiwarkach. Chodzi tutaj głównie o strony zawierające treści które można znaleźć na innych stronach w Internecie, albo takie gdzie jest mało treści a za to dużo linków. Dlatego w tej kategorii dużo jest stron z opisami Gadu-Gadu, sennikami, tekstami piosenek czy katalogów stron.

Linki systemu Linkme można wyświetlać na własnej stronie na dwa sposoby: jako zwykłe linki, lub jako boksy. Gdy wybierze się ten drugi sposób, oprócz samego linku wyświetlany jest także dodatkowy tekst obok linku. Oczywiście istnieje możliwość ustawienia ilości linków która ma się pojawić na stronie.

Warto też wspomnieć że system Linkme akceptuje tylko strony zaindeksowane w Google – jeżeli strona nie jest jeszcze zaindeksowana lub jest zbanowana, nie zostanie przyjęta do systemu. Co więcej, system dokładnie analizuje też podstrony dodawanych serwisów, i za każdą z nich przyznaje inną liczbę punktów, zależną od łącznej oceny strony. Na ocenę tą składają się m.in. Page Rank strony, ilość linków wychodzących, położenie linków systemu Linkme, ich ilość i sposób wyświetlania: linki czy boksy.

Dodatkową zaletą systemu Linkme jest też rozdzielenie stron od linków które sami chcemy otrzymać – dzięki takiemu rozwiązaniu można umieścić skrypt wyświetlający linki na jednej stronie, i zażyczyć sobie aby system wyświetlał linki prowadzące do innej strony. Dla tych linków istnieje też możliwość przypisania do czterech różnych opisów które będą losowane podczas umieszczania linku na stronach. Oczywiście istnieje możliwość ustawienia ilości linków dodawanej codziennie i całkowitej ilości linków która ma być utworzona.

Ostatnią zaletą systemu Linkme jest program partnerski, dostępny dla wszystkich zarejestrowanych osób. Dzięki niemu polecając inne osoby można dodatkowo otrzymać 10% ilości punktów które zdobędą polecone osoby. Rozwiązanie to dodatkowo podnosi atrakcyjność tego systemu.

Kliknij tutaj aby zarejestrować się w systemie Linkme.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności