logo
close

Darmowe rozmowy i Channels w BBM na Android i iOS w 2014

24 czerwca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

BlackBerry kolejny raz pokazuje jak zmienił się priorytet ich działalności. To już zdecydowanie nie ta sama firma co kiedyś, a jej flagowym produktem będzie w najbliższych latach najprawdopodobniej właśnie BlackBerry Messenger a nie same Smartfony i OS.

Wprowadzenie Channels do BBM na najpopularniejsze platformy wydawało się naturalnym krokiem już po pojawieniu się aplikacji na Androida i iOS. Channels to coś w rodzaju połączenia chatroomów i stron na Facebooku, gdzie można rozmawiać z ludźmi spoza swojej listy kontaktów, zorganizowanymi wokół wspólnych zainteresowań, ulubionych marek, lokalnych przedsięwzięć itp.

Oprócz Channels, Kanadyjczycy zapowiedzieli też dodanie użytkownikom smartfonów z Androidem oraz iPhone’ów możliwości korzystania z bezpłatnych rozmów głosowych. Jeśli dodamy do tego niedawno zawarte porozumienie z LG, w ramach którego BBM będzie preinstalowane na smartfonach Koreańczyków, to nagle może się okazać, że BBM staje się poważnym graczem i konkurentem chociażby dla Facebook Messengera i Google Helpouts. Kto wie, może BBM na iOS zagrozi nawet Apple iMessage?

Rozmowy głosowe w BBM

Jednak kluczowe w tym wszystkim jest zapewnienie BBM rentowności, bo to ona warunkuje dalsze odchodzenie BlackBerry od modelu “devices and services company” do samego “services”. Wprowadzenie Channels na kolejne platformy może w tym Kanadyjczykom bardzo pomóc.

Źródło: oficjalny blog BlackBerry via: The Next Web

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności