logo
close

Darmowa chmura o pojemności 10 TB? Proszę bardzo!

20 października 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Chiński gigant Internetowy Tencent ma w przyszłym roku zamierza wypuścić usługę przechowywania danych w chmurze. Tencent ma udostępnić niewyobrażalne wręcz 10 TB wolnego miejsca dla wszystkich użytkowników (usługa będzie dostępna w języku angielskim).

Tencent ma zaprezentować usługę amerykańskim użytkownikom już na początku przyszłego roku. Ale to nie jedyna rzecz, którą z chińskich realiów firma chce przenieść na rynek amerykański i inne rynki zachodnie. W ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni Tencent ma też zaprezentować angielską wersję Story Camera – popularnej w Chinach aplikacji przypominającej trochę Instagrama, opierającej się na użyciu znaków wodnych.

Chmura o pojemności 10 TB brzmi wręcz niewiarygodnie, biorąc pod uwagę ofertę konkurencji – przypomnijmy, że bezpłatne wersje najpopularniejszych serwisów, takich jak Dropbox, Google Drive, czy SkyDrive oscylują wokół kilkudziesięciu GB. Mówimy więc o różnicy o całe dwa a nawet trzy rzędy wielkości.

Kwestią odstraszającą potencjalnych klientów jest jednak nieufność w stosunku do chińskiej firmy. Sam nie chciałbym, żeby moje dane znajdowały się na serwerach, na które wgląd mają chińskie władze (z drugiej strony, w świetle tego co wiemy na temat programu Prism, nasze dane nigdzie nie są całkowicie bezpieczne). Jednak Tencent zapewnia, że serwery chmury nie będą znajdowały się na terytorium Chin.

Co sądzicie o ofercie firmy Tencent? Czy skorzystalibyście z takiej usługi?

Źródło: Pandodaily via TheNextWeb

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności